ברוכים הבאים

לאתר החדש והמשופר

עלינו

המרכז לחקר בית המקדש הראשון הוא עמותה רשומה וקבוצת מטרה לימודית, המוקדשת לחקר המפעל הרוחני החשוב ביותר של העולם העתיק. המשימה שלנו היא לבחון ללא לאות, ללמוד ולחקור מידע ישן וחדש על מכלול היבטיו של מבנה כביר זה, באמצעות חקר מדיסציפלינות שונות. 

הקבוצה כוללת מגוון חוקרים ותורמים משלל תחומים כגון תיאולוגיה, ארכיאולוגיה, היסטוריה, אמנות, פילוסופיה וענפים אחרים באקדמיה. מאז דעיכת מגיפת הקורונה, אנו חוזרים לשגרת מפגשים פנים-אל-פנים המתקיימים אחת לשבועיים במרכז הארץ.
אנו עוסקים באופן שוטף בפעילות חינוכית באמצעות הרצאות פרונטליות או דיגיטליות בעברית ובאנגלית, מקיימים פורומים של דיונים בנושא פרסומים וממצאים חדשים, וכן מיפוי וקטלוג נרחב של חומרים חדשים או קיימים. לצד פעילויות אלו, אנו עמלים עמל של אהבה בשחזור תיאורים חזותיים של בית המקדש ומרכיביו הרבים.

המחקר הוא פרויקט מתמשך מאז 2008.

לאחרונה

ההמלצה השבועית

ד"ר טרי הרמן (המכונה ״איש המשכן״) הוא חוקר המצוי במסע שהחל אי שם בשנת 1985 במטרה לחנך קהלים בנושא חשיבות קורבנות הלויים, מלבושי הכהן הגדול ואוהל מועד בהמחשה חיה של הטקסט המקראי. הוא משלב את העניין שלו בכתובים יהודיים ונוצריים  עם תשוקה לטקסטים, מולטימדיה, תלבושות ותפאורה. גלה אביזרים ולבוש בעבודת יד כשאתה מעיין בפוסטים, התמונות והסרטונים שלו בבלוג.
עמוד הבית של איש המשכן

חוקרים ופרסומים

Bibliography
פרסומים ומחקרים עדכניים
A-Z

 רשימת פרסומים חלקית בנושא בית המקדש הראשון (אנגלית)

יקירי העמותה
כולל ביבליוגרפיה נבחרת

רוצה לתרום ממחקרך?

הנהלה

עמית מייסד במרכז לחקר בית המקדש הראשון. מומחה לפיתוח תוכן בתחום האדיוטיינמנט לטלויזיה ואינטראקטיב. יזם בתחום המציאות הרבודה ותלמיד נלהב להיסטוריה מקראית.

שי בורוביץ׳

מנכ״ל

עמית מייסד במרכז לחקר בית המקדש הראשון. עובד כמנהל קריאייטיב. חוקר של בית המקדש הראשון והשני.

עדי פוקס

   מזכיר

תרמו לעמותה שלנו, או צרו קשר

!האם עבודתכם קשורה בבית-המקדש? אנחנו רוצים לדעת על כך

© Copyright 2022 Solomon's Temple Research Center - All Rights Reserved